Barva
Materiál
Typ zdroje
Volt
Watt
Krytí do vlhka
stmívatelné
Zobrazit

Závěsná svítidla

fungují téměř všude, lze ji spustit ze stropu do prostoru místnosti.


Závěsná lampa ( Závěsná svítidla ) se hodí do většího prostoru, který je ideální pro kreativní nápady a vykouzlení intimní atmosféry. Většinou je to obývací pokoj nebo hala, kde si už dávno nevystačíme jen s jedním centrálním svítidlem u stropu. Naopak se snažíme o více světel pro různé nasvícení a centrální závěsné svítidlo je pak spíše interiérovou dekorací. Barva, tvar nebo struktura látky tu hrají prim a záleží na stylu, který si vyberete.
Uvědomte si, že závěsné svítidlo nemusíte umisťovat vždy jen do středu pokoje. Důležité je, jak budete místnost využívat, která místa budete potřebovat osvětlit.

Do velkého obýváku s vysokým stropem se hodí dominantní závěsný lustr.
V kuchyni ( Osvětlení kuchyně ) počítejte s tím, že potřebujete jedno hlavní světlo pro celý prostor a druhé, které bude osvětlovat jídelní stůl. To by vždy mělo být závěsné svítidlo a viset by mělo maximálně šedesát centimetrů nad deskou stolu.
Pro ložnici vybírejte závěsné svítidlo se zakrytým světelným zdrojem, které poskytuje nepřímé světlo a nesvítí vám přímo do očí, i když zrovna ležíte v posteli.
Závěsnou lampu dnes můžete vybírat z mnoha stylů - klasické bílé koule, barevná skleněná stínidla, plastové vystřihovánky, nebo textilní stínidla se vzory.

U některých závěsných designových svítidel je součástí také nosný systém lanek, které drží váhu světla.
Designéři si tak mohou dovolit kabel využít jinak než jen k účelu přívodu elektrické energie a nejsou omezeni váhou stínidla. Díky tomu může být svítidlo více velkolepější, vyrobené z těžších materiálů.

Taková závěsná svítidla bývají designérským počinem, který se stává dominantou místnosti.