nalezených produktů
Pro všechny výsledky stiskněte enter

Stolní svítidla

6200
Barva
Materiál
Typ zdroje
Volt
Watt
stmívatelné
Zobrazit

Která je ta správná stolní nebo stojanová lampa?


U stolních a stojanových svítidel mají designéři největší možnost popustit uzdu svým představám. Používají různé tvary, různé proporce, dominantní barvy i materiály. Stolní svítidla dokážou vytvořit také intimní atmosféru. Způsobuje to intenzita světla a jeho zabarvení. Tyto dva aspekty v nás totiž mohou vyvolávat subjektivní dojmy a pocity.

Světlem stolní lampy můžeme modelovat prostor i samotné barvy použité v interiéru lze pomocí světla utlumit, zdůraznit či pozměnit. Bílé stěny, chrom, nerez a lakované povrchy odráží až 80 % světla, které na ně dopadá. Matné nebo tmavé plochy světlo naopak pohlcují. Zde můžeme využít svoji kreativitu nebo se svěřit do rukou architekta.

Stolní lampy můžeme rozdělit na dekorativní interiérové, kterými vytváříme atmosféru a praktické pracovní lampy. U pracovní stolní lampy naopak striktně dáváme přednost jejímu účelu, tedy aby správně nasvítily pracovní plochu. Samozřejmě to neznamená, že se u pracovních svítidel nebere v potaz jejich design.

Kromě sladění s okolím v bytě musíme při nákupu stolního svítidla proto respektovat i jeho využití. Pokud si chceme večer číst nebo se učit, nemůžeme si vybrat dekorativní lampu s černým stíněním.