Barva
Materiál
Typ zdroje
Volt
Watt
Krytí do vlhka
stmívatelné
Zobrazit

Stropní svítidlaKdyž otevřeme vstupní dveře a rozsvítíme, potřebujeme se rychle zorientovat. Do hal nebo vstupních prostorů proto instalujeme centrální osvětlení s velkým výkonem, které přisadíme ke stropu – stropní svítidla. Nemusí být barevně nápadné, rozhodující je zde výkon. Může mít hranatý nebo kruhový tvar, volba materiálu závisí na našem vkusu, důležité je, aby dobře rozptylovalo světlo.
Nejčastěji se proto vyrábí varianty ze skla nebo z plastu. Přednost mají úsporné LED zdroje.
Mají vysoký výkon, malou spotřebu a zabarvení podobné žárovce. Pořizovací cena těchto LED zdrojů je vyšší, ale vyplatí se.

Často jsou stropní svítidla zabudovaná do sádrokartonu. Používají se do něj zápustná svítidla, kterých má firma Rendl opravdu široký výběr. K dostání jsou ve dvou základních provedeních: buď jako pevná nebo výklopná. U výklopných svítidel se dá úhel osvícení směrovat tak, aby osvětlil konkrétní místo, například skříň v chodbě. Pevná svítidla svítí směrem dolů a slouží většinou jako hlavní svítidlo v místnosti. 
V trendech u stropních svítidel odzvonilo různým vícečetným reflektorům na jedné základně.

Oblíbená jsou například stropní LED koupelnová svítidla, kde nemusíte řešit výměnu žárovky.
Koupelnu lze směle nazvat mokrým provozem, proto tu přednostně dbáme na bezpečnost. Všechna svítidla v koupelně mají být chráněna krytem s těsněním proti stříkající vodě. Vybavit koupelnu vhodným osvětlením není snadné. Potřebujeme výkonný zdroj světla s co nejvěrnějším podáním barev u zrcadla, ale i slabší světlo pro navození správné atmosféry při koupaní se ve vaně, kde by nás ostré světlo rušilo.
Proto je i zde šikovné pořídit základní stropní svítidlo, výkonné svítidlo s rozptýleným světlem k nasvílení zrcadla a případně bodové nasvícení skříněk.