nalezených produktů
Pro všechny výsledky stiskněte enter

Stropní svítidla

17800
Barva
Materiál
Typ zdroje
Volt
Watt
Krytí do vlhka
stmívatelné
Zobrazit

Kde jinde? - stropní svítidla


Když otevřeme vstupní dveře a rozsvítíme, potřebujeme se rychle zorientovat. Do hal nebo vstupních prostorů proto instalujeme centrální osvětlení s velkým výkonem, které přisadíme ke stropu – stropní svítidla. Nemusí být barevně nápadné, rozhodující je zde výkon. Může mít hranatý nebo kruhový tvar, volba materiálu závisí na našem vkusu, důležité je, aby dobře rozptylovalo světlo.

Nejčastěji se proto vyrábí varianty ze skla nebo z plastu v kovovém rámu. Přednost mívají úsporné zdroje. Třeba kruhové zářivky, které mají vysoký výkon, malou spotřebu a zabarvení podobné žárovce. Pořizovací cena takových zdrojů je vyšší, ale vyplatí se. V trendech u stropních svítidlech odzvonilo různým vícečetným reflektorům na jedné základně a takzvaným „autobusovým svítilnám“, které se instalovaly na chodbách.

Koupelnu lze směle nazvat mokrým provozem, proto tu přednostně dbáme na bezpečnost. Všechna svítidla v koupelně, která jsou do 60cm od vany, mají být chráněna krytem s těsněním proti stříkající vodě. Vybavit koupelnu vhodným osvětlením není snadné. Potřebujeme výkonný a směrovatelný zdroj světla například u zrcadla, ale i slabší světlo pro navození správné atmosféry pro koupaní se ve vaně, kde by nás ostré světlo rušilo. Proto je i zde šikovné pořídit stropní svítidlo a bodové nasvícení zrcadla nebo skříněk.