Barva
Materiál
Typ zdroje
Volt
Watt
stmívatelné
Zobrazit

Světelné zdroje


Kompaktnější, efektivnější a indvidualizované. Oproti klasickým žárovkám, které se prakticky nezměnily více než 100 let, doznal energeticky úsporný světelný zdroj překotný vývoj, a to během pouhých 30 let.

Rychlost, jakou od té doby technologický pokrok nabral, vyráží dech: první světelné zdroje byly dlouhé, pomalé a vydávaly pouze chladné bílé světlo. Postupně se však stávaly stále kompaktnějšími a účinnějšími. Dnes si již zákazníci mohou zakoupit světelné zdroje vydávající přesně takové teplé nebo studené bílé světlo, jaké požadují. A právě to je vlastně důvodem, proč energeticky úsporné světelné zdroje často nahrazují klasické žárovky, které jsou v dnešní době v mnoha zemích již zakázány.
Osram nabízí rozsáhlé a komplexní portfolio LED světelných zdrojů, které vypadají i působí jako tradiční klasické žárovky. Co to je LED? Je to dioda. Diody jsou dnes skutečně vysokovýkonné.

Halogenové zdroje versus LED:
Halogenové žárovky s využitím od malých bodových světel až po velká svítidla osvětlující strop mají kratší výdrž (přibližně 2 000 hodin) a při svícení vyvíjejí poměrně vysokou teplotu. To může být někdy problém, ale například na stavbě v zimě může hřející reflektor přijít vhod. Díky vyšší teplotě vyvíjejí halogenová světla i pocitově intenzivnější jas. Svítidla s LED diodami mají výdrž výrazně vyšší (asi 10–30 tisíc hodin) a k jejich výhodám patří i nižší spotřeba energie.

LED MR16 a PAR16 od Osramu jsou ideální náhradou na rozdíl od předcházejících LED žárovek se nové modely vyrábějí v podobné velikosti, jakou mají jejich halogenové alternativy. A díky plášti z pravého skla je lze jen velmi těžko odlišit od halogenových žárovek, což z nich činí skutečně dokonalou náhradu. Návdavkem k tomu spotřebovávají pouze zlomek energie vyžadované podobnými halogenovými žárovkami. Tyto nové žárovky lze stmívat, a model pro profesionální použití vydrží až 40 000 hodin svícení.

Účinnost, provedení a kvalita všech světelných zdrojů od Osramu zanechává působivý dojem.